Rakuten Viber මෙවර ලෝක කුසලාන ක්‍රිකට් සමයේදී ක්‍රිකට් උණ බෝකරමින් ඉහළ වාර්තාවක් තබයි

Rakuten Viber විසින් මෙවර විස්සයි 20 ලෝක කුසලාන ක්‍රිකට් තරඟාවලිය සඳහා ක්‍රිකට් සැණකෙළියක් සමඟින් ජනප්‍රිය පණිවුඩ හුවමාරු වේදිකාව මත සිත් ඇදගන්නා සුළු විශේෂාංග සහ ක්‍රියාකාරකම් එළිදක්වමින් ක්‍රිකට් ලෝලීන්ට විශේෂ සත්කාරයක් ලබා දීමට පියවර ගෙන ඇත. ක්‍රිකට් සඳහා දැඩි උනන්දුවක් දක්වනු ලබන ක්‍රීඩා ලෝලී ප්‍රජාව කැපවීමෙන් Cricket Chatbot සබඳතාව සමඟ එකතුවෙමින් ක්‍රිකට් උන්මාදය වැඩි කර ගැනීමට සූදානම්ව සිටියි. ඔවුන්ගේ ක්‍රිකට් රසිකයන් සමඟ වඩාත් පෞද්ගලික අන්තර් ක්‍රියාකාරිත්වයක් වෙනුවෙන් තමන්ගේම ප්‍රජාවන් සිටින ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයින්ගේ සංචිතයක් ගැන සඳහන් නොකරන්න. Viber දේශීයකරණය වූ ලෝක ක්‍රිකට් කුසලාන ස්ටිකර් නිර්මාණ කරණයේ සිට AR බලයෙන් ක්‍රියාත්මක ක්‍රිකට් තේමාවෙන් යුත් Viber කාච දක්වා, ලොව ප්‍රමුඛතම යෙදුම වාගේම සත්කාරත්වය අතින් එය පරිශීලනය කරන්නන් සඳහා උද්යෝගීමත් දීමනා රාශියක් ලබා දී ඇත. එමඟින් ක්‍රිකට් ලෝලීන්ට අපූරු දීමනා දිනා ගැනීමට සහ ඔවුන්ගේ ප්‍රියතම ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයින් සමඟ සම්බන්ධ වීමට අවස්ථාව ලැබී තිබේ!
”ලෝක කුසලානය සඳහා වූ සියලු උද්යෝගය සමඟින්, අසමසම අත්දැකීමක් සැමරීමට සහ රසිකයන් වෙත එම උද්යෝගය පිරිනැමීමට හැකියාව ලැබීම ගැන අපි සතුටට පත්වෙනවා. එබැවින් අපගේ නවතම AR බලයෙන් ක්‍රියාත්මක Viber කාච, Viber ප්‍රජාවන් හරහා ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයින් සමඟ කාලීනව සම්බන්ධ වීම, අපගේ ක්‍රියාකාරී හා ක්‍රියාශීලී Chatbot භාවිතා කරන්නන් සඳහා ත්‍යාග ලබාදීම සහ තවත් බොහෝ දේ ඇතුළත් වඩාත් ආකර්ෂණීය අංග අප ඇතුළත් කරමින් සිටිනවා” යැයි Rakuten Viber හි ජ්‍යෙෂ්ඨ අධ්‍යක්‍ෂක ඩේවිඩ් ට්සේ පැවසීය.
දකුණු ආසියාව තුළ ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවට බොහෝ සෙයින් ආදරය කරන හා ක්‍රිකට් අනුගමනය කරනු ලබන ක්‍රීඩාවක් බවට පත්ව ඇති අතර ඊට දැඩිව ආශාකරන ප්‍රේක්‍ෂකයින් හට Viber වෙතින් ලබාදෙන Bot ක්‍රීඩාව උද්යෝගීමත්බව දනවන සහ ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවේ ප්‍රීතිය නව තලයකට ගෙන යාමට සමත්ව ඇති සිත් ඇදගන්නා සුළු ක්‍රීඩාවක් වී තිබේ.
Chatbot ග්‍රාහකයින්ට තරඟ ගැන පුරෝකථනය කිරීමට, තරඟ පැවැත්වීම් පිළිබඳ යාවත්කාලීනව සිටීමට සහ රසිකයින් වෙත ලකුණු යාවත්කාලීනව ලබා ගැනීමට මිමි (memes)ඇතුළු තවත් බොහෝ දේ තුළින් භුක්ති විඳීමට හැකිවන අයුරින් තමන්ගේම ප්‍රජාවට ක්‍රිකට් පිළිබඳ කතිකා Cricket Talks Community කිරීමට ප්‍රවේශය ලබා දේ. Viber මෙවර ලෝක කුසලාන Cricket Bot සමඟ තවත් පියවරක් ඉදිරියට තබමින් ක්‍රිකට් තරඟ වල ප්‍රතිඵල පුරෝකථනය කිරීමට සහ ජංගම දුරකථන, ලැප්ටොප්, ස්පීකර්, හෙඩ්ෆෝන්, Viber කූපන්, ජනප්‍රිය ස්ටිකර් ඇසුරුම් සහ තවත් බොහෝ තෑගි දිනා ගැනීමට රසිකයින්ට අවස්ථාව සලසා දෙනු ලබයි.
ඊට අමතරව ජනප්‍රිය පණිවුඩකරණ වේදිකාව මඟින් කැමති පරිදි වෙනස් කළ හැකි ස්ටිකර් ඇසුරුම් ද නිකුත් කරනු ඇති අතර ක්‍රීඩා සමය තුළ රසිකයින්ට ඔවුන්ගේ සහයෝගය හා උද්යෝගය පෙන්වීමට විනෝදය සහිත වාක්‍ය ඛණ්ඩ සහ තවත් දේ තුළින් සංවාදයට අමතර වින්දනාත්මක අංග එක් කරයි.
Cricket Bot ඔක්තෝම්බර් 15 දා සිට සජීවීව ආරම්භ වීමට නියමිත අතර, පරිශීලකයින්ට විනෝදය සඳහා සහභාගී වී වාරය අවසන් වන තුරු එය භුක්ති විඳිය හැකිය. ක්‍රිකට් ලෝලීන්ට එකතු වීම සඳහා Viber හි ‘World Cricket Bot’ සෙවීමට ද පුළුවන.
Viber සෑම විටම වඩාත් ජනප්‍රිය වී ඇත්තේ සියළු උණුසුම් අවස්ථාවන් වලදී එහි පරිශීලකයින් සම්බන්ධ කර ගනිමින් ඔවුන් වෙත විනෝදාස්වාදය ගෙන දෙන විශේෂාංග රැගෙන ඒම නිසා ය. ඒ නිසා ක්‍රිකට් ලෝක කුසලානය සඳහාම විශේෂිතව සකසන ලද Viber හි නවතම විශේෂාංගය වන වැඩි දියුණු කරන ලද යථාර්තවත් (AR) කාච නිකුත් කිරීමත් සමඟ පණිවිඩ වේදිකාව විසින් එය ඉහළට ඔසවා තැබීම පුදුමයක් නොවනු ඇත. පරිශීලකයන් හට ඩිජිටල් මුහුණු පාට කිරීමට සහ වෙනස් කළ හැකි ක්‍රිකට් ජර්සි වැනි විනෝදජනක කාච තේරීම් රාශියක් සමඟ ක්‍රීඩාංගණයේ පවතින උද්වේගය සිය දුරකථනය වෙතට ගෙන ඒමට සහ කැමති කණ්ඩායම් වලට සැබැවින්ම සහයෝගය දැක්වීමට හැකි වේ.
මෙම කාලය තුළදී Viber Cricket Bot සමඟින් දකුණු ආසියාව තුළ වඩාත්ම අනුගමනය කරනු ලබන සහ ජනප්‍රියම ක්‍රීඩා වල විනෝදාස්වාදයන්ට එකතු වී සුවිශේෂී අත්දැකීම් ලබා ගැනීමට මෙම ප්‍රවේශය ලබා ගන්න.

Rakuten Viber පිළිබඳව :
Rakuten Viber හි අරමුණ වන්නේ, මිනිසුන් එකිනෙකට සම්බන්ධ කිරීම හරහා පුද්ගල සබඳතා වර්ධනය කිරීමය. ලොව කොහේ සිට හෝ ඕනෑම පුද්ගලයකුට මෙම තාක්ෂණික සේවාව අත්විඳිය හැක. මෙය භාවිතා කරනන් හට කෙටි පණිවිඩ, වීඩියෝ ඇමතුම්, විවිධ කණ්ඩායම් හා පණිවිඩ යැවීම සහ ඔවුන්ගේ ප්‍රියතම වෙළඳ නාම සහ කීර්තිමත් පුද්ගලයින් සමඟ සහ සම්බන්ද වීම සහ සාකච්ඡා වැනි විශේෂ අවස්ථා රැසකට මේ හරහා එක්විය හැකිය. අපගේ පරිශීලකයින්ට ඔවුන්ගේ අදහස් බෙදා ගැනීමට ආරක්ෂිත සහ නිදහස් පරිසරයක් ඇති බව අපි සහතික කරමු.
Rakuten Viber යනු විද්‍යුත්- වාණිජ්‍යය (E – Commerce) හා මූල්‍ය සේවා පිළිබඳ ලෝකයේ ප්‍රමුඛයා වන Rakuten In Corporate හි කොටසකි. එය FC බාර්සිලෝනා පාපන්දු ක්‍රීඩා සමාජයේ නිල සන්නිවේදන සහකරුද වන Viber සමාගම සුප්‍රකට Golden State Worriers නමැති ඇමරිකානු පැසිපන්දු කණ්ඩායමේ Calling App හවුල්කරුද වේ. අදම Viber හා සම්බන්ධ වී ලොව හොඳම සන්නිවේදන අත්දැකීම භුක්ති විඳින්න.
වැඩිදුර විස්තර සඳහා lana@viber.com හා සම්බන්ධ වන්න.

Leave A Reply

Your email address will not be published.