නගරාධිපති පුටුවෙන් මා පන්නන්න බෑ – රෝසි

එජාපයටත්, සමගි ජන බලවේගයටත් උදව් කරන්‌නෙත් නෑ

මහජන ඡන්දයෙන් තෝරාපත් කරගත් තමා කිසිදු ආකාරයකින් නගරාධිපති තනතුරෙන් ඉවත් කළ නොහැකි බව කොළඹ නගරාධිපතිනි රෝසි සේනානායක පැවසුවාය.

පක්ෂයේ නීති රෙගුලාසිවලට කිසිම දිනක පිටුපා නැති තමාට විරුද්ධව පක්ෂය විනය ක්‍රියාමාර්ග ගැනීමට යන බවට පැතිරී යන කටකතා පදනම් විරහිත බව පැවසූ ඇය, වර්තමානයේ එජාපය අයිතිකරගෙන සිටින බොහෝ පිරිසකට වඩා තමා එක්සත් ජාතික පක්ෂයට කැපවී සේවය කළ බව ද පැවසුවාය.

එළැඹෙන මහ මැතිවරණයේ දී තමා එක්සත් ජාතික පක්ෂයටවත් සමගි ජන බලවේගයටවත් සහයෝගය නොදක්වා සිටීමට තීරණය කළ බව කියා සිටි නගරාධිපතිනිය සමගි ජන බලවේගයේ සිටින්නේ තමාගේ දේශපාලන සහෝදරයන් නිසා ඔවුන්ට විරුද්ධව දේශපාලනය කිරීමට තමාට නොහැකි නිසා තමා මෙම තීරණය ගත් බව ද කීවාය.

එසේම තම පුත්‍රයා සමගි ජන බලවේගයෙන් මැතිවරණයට ඉදිරිපත් වුවත් ඔහුට ද කිසිදු සහයෝගයක් නොදෙන බව ද ඇය පැවසුවාය.

තමා එක්සත් ජාතික පක්ෂ නායක රනිල් වික්‍රමසිංහට පෞද්ගලිකව උපකාර කිරීමට පමණක් සහ තමන් එක් වාරයක් නගරාධිපති තනතුර දැරීමට පමණක් දේශපාලනයේ නිරත වන බව පැවසූ රෝසි සේනානායක ඉන්පසු තමා දේශපාලනයෙන් විශ්‍රාම ගන්නා බව කීවාය.

• කලණ වීරසිංහ

– Aruna

Leave A Reply

Your email address will not be published.