අලංකාර නිර්මාණයක් මෙන්ම ප්‍රබල කාර්ය සාධනයක් සපුරාලන Huawei Nova 7i

අලංකාර සහ ප්‍රබල ලෙස නිර්මාණය කරන ලද ජංගම දුරකතන දැරිය හැකි මිලකට එළිදැක්වීම සඳහා Huawei ප්‍රසිද්ධ ය. මෑතකදී එළිදක්වන ලද නෝවා 7i සැලසුම් සහ කාර්ය සාධනය අනුව තවදුරටත් තීරුව ඉහළ නංවන අතර ප්‍රධාන අංගයන්ගෙන් සමන්විත නවතම මධ්‍යම මට්ටමේ නවෝත්පාදනයන් බව සනාථ කරයි. අලංකාර මෝස්තර, Quad AI Camera සැකසුම, පැති සවිකර ඇති ඇඟිලි සලකුණු ස්කෑනරය, දිගු කල් පවතින බැටරි, වේගවත් ආරෝපණය සහ තවත් බොහෝ දේ අගය කළ යුතු අංග රාශියක් මෙමගින් ඉදිරිපත් කරයි. Nova 7i වර්ණ ප්‍රභේද තුනකින් යුක්ත වේ: සකුරා රෝස, ක්‍රෂ් ග්‍රීන් සහ මිඩ්නයිට් බ්ලැක් ඉදිරිපස අපතේ නොයන අවකාශයක් සහිත පූර්ණ දර්ශනයක් ලබාදෙයි.

බැලූ බැල්මට Nova 7i හි අවම වශයෙන් බෙල්ස් හතරක් සමග ආදරයෙන් බැඳීමට අවශ්‍ය සියල්ල තිබේ. වක්‍රාකාර දාර සුමට හා උත්කෘෂ්ට නිමාවක් ගෙන එයි. අඟල් 6.4ක පූර්ණ දර්ශන සංදර්ශකය මත ඉදිරිපස කැමරාව ස්ථානගත කිරීමත් සමග එහි නවෝත්පාදන සැලසුම තවදුරටත් ඉස්මතු වේ. ඉදිරිපස කැමරාව කළු කුහරයක් මෙන් පෙනෙන අතර තිරයේ ඉහළ වම් කෙළවරට කාවැදී ඇත. නිර්මාණකරුවන් විසින් උපාංගය භාවිතයේ ඇති විට එය කිසිසේත්ම නොපෙනෙන අයුරින් සාදා ඇති අතර එය අඛණ්ඩ චිත්‍රපට නැරඹීම සහ Game playing පහසු කරයි.

“නෝවා 7i යනු එහි සිනිඳු මෝස්තරය සමග අත්වැල් බැඳගෙන සිටීම සඳහා වන අතර එය බැලූ බැල්මට පරිශීලකයන් ආකර්ෂණය කර ගැනීමේ හැකියාව ඇත. නිර්මාණකරුවන් එහි සැලසුම කෙරෙහි විශාල අවධානයක් යොමු කර ඇති අතර එමගින් අනෙකුත් මධ්‍යම මට්ටමේ උපාංග සමග සසඳන විට එය සැලකිය යුතු ලෙස කැපී පෙනේ. බලය හා ක්‍රියාකාරිත්වය සම්බන්ධයෙන් එය ව්‍යතිරේකයක් නොවන අතර එය නිසැකවම Huawei පාරිභෝගිකයන් අතර ජනප්‍රියත්වයට පත්වනු ඇත.” යැයි ශ්‍රී ලංකාවේ Huawei උපාංගවල ප්‍රධානී පීටර් ලියු පැවසීය.

සිනිඳු, අලංකාර මෝස්තරයට අමතරව තවත් කැපී පෙනෙන ලක්ෂණයක් වන්නේ එහි Quad AI කැමරා සැකසුම 48MP ප්‍රාථමික කැමරාවක්, 8MP අතිශය පුළුල් කැමරාවක්, 2MP මැක්‍රෝ කැමරාවක්, 2MP ගැඹුරේ කැමරාවක් සහ 16MP ඉදිරිපස කැමරාවක් ගෙන එයි. . Nova 7i බර ග්‍රෑම් 183 ක් වන අතර එය 159 x 76.3 x 8.7mm මානයකින් පැමිණේ. IPS LCD ස්පර්ශ තිරය සුමට හා නිරවද්‍ය ලෙස සකසන ලද අතර එය ඇඟිලිවලට ආකර්ෂණීය වේ. එහි සාදන ආකෘති සාධකය වක්‍ර වීදුරු මෝස්තරයක් අතට ගෙන එය අතේ තබාගැනීමට පහසු වේ. එය පික්සල් 2310 x 1080 තිර විභේදනයකින් සහ තිර වර්ණ මිලියන 16.7 කින් යුක්ත වේ.

Kirin 810 chipset එකක් සහ 8 GB RAM එකක් සහිත සූදු හෝ අන්තර්ජාල ගවේෂණයේ අසීමිත අත්දැකීමක් ලබාදෙන Nova 7iහි power හා performance සමානව ම හොඳයි. එහි ඊළඟ පරම්පරාවේ Graphics Processing Unit (GPU) එක ඉහළ ධාරිතාවයකින් යුත් Game Play කරන විට lagging නොවන HD ග්‍රැෆික්ස් ගෙන එයි. එය ඇන්ඩ්‍රොයිඩ් 10 සහ EMUI 10 සමග පූර්ව පටවා ඇති අතර එය වැඩ කිරීමට ලස්සන පරිශීලක අතුරු මුහුණතක් සකසයි. 4200 mAhnon- ඉවත් කළ හැකි බැටරිය දිගුකාලීන කාර්ය සාධනයක් සපයන අතර එහි 40W Huawei Super Charge සමග අඛණ්ඩ ජංගම අත්දැකීමක් ලබාගත හැකිය.

Nova 7i සියලු ම Huawei Experience සාප්පු, සිංගර් අලෙවිසැල්වලින් ලබාගත හැකි අතර Daraz.lk වෙතින් ඇණවුම් කළ හැකිය.

Leave A Reply

Your email address will not be published.